loading

Sık Sorulan Sorular

Bir sorum var ?

Sık Sorulan Sorular

1. SANAYİ SİCİL BELGESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

  • İhraç kaydıyla mal teslimlerinde KDV Tecil-Terkin işleminden faydalanırlar.
  • Elektrik faturalarını Sanayi Abonesi Tarifesinden öderler.
  • Kamu İhale Kanununda yer alan yerli isteklilerin belirlenmesinde avantajlıdırlar.
  • Dolaylı olarak iş imkanı sağlarlar.
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarının sağladığı desteklerden yararlanırlar.

2. DİKKAT! 10 KİŞİ ZORUNLULUĞU GELDİ..

Yapılan düzenlemeler sonucunda asansörler ile ilgili olarak 10 Kişi Zorunluluğu Geldi. Alınan işlerde AVAN Projelerinde kaç kişilik olduğuna ve mekan hesaplamalarına dikkat edilmesi gerektiği açıklandı.

3. SANAYİ SİCİL BELGESİ NEDİR?

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1. maddesi kapsamında değerlendirilen sanayi işletmelerine ve devamlı ve seri halinde tamirat yapan işletmeler ile elektrik veya diğer enerji üreten santraller, gemi inşaatı gibi büyük inşaat yerlerine verilen ve işletmenin üretim faaliyetine başladığı tarihten itibaren 2 ay içinde alınması zorunlu olan bir belgedir.

4. MODÜL G BELGESİ NEDİR?

Modül H Belgesi (Birim Doğrulaması) asansör firmasının, piyasaya sürülen ve bu Ekin 4 numaralı paragrafında anılan uygunluk belgesine haiz asansörün Yönetmeliğin gereklerini karşıladığını temin ve beyan etmesi işlemidir. Asansör monte eden asansörün kabinine CE uygunluk işaretini iliştirmeli ve AT uygunluk beyanı düzenlemelidir.

Sık Sorulan Sorularımızda sorduğunuz soruların cevabını bulamazsanız, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@zeynelmakina.com